KLASICKÁ MASÁŽ
Klasickou masáží se rozumí nejběžněji používané techniky, které vycházejí především z tzv. švédské rekondiční masáže. Na tělo působí řadou hmatových technik, které pomocí tepla, mechanického působení a dráždění nervových receptorů rozšiřují vlásečnice, zrychlují krevní a lymfatický oběh, upravují svalový tonus, příznivě působí na opouzdření kloubů a prokrvení pokožky. Zvýšený krevní průtok znamená urychlení detoxikace a odplavení produktů svalové únavy, což zlepšuje svalovou regeneraci. Mechanickým působením se také odstraňují různé usazeniny a zatvrdliny ve svalech a úponech.
U pokožky se působením masáže dosahuje jejího lepšího prokrvení, uvolnění potních pórů a vyústění mazových žláz. To vede k lepší výživě pokožky a její snadnější detoxikaci, což pozitivně ovlivňuje její kondici. Na pokožku, její elasticitu a výživu také příznivě působí použité masážní oleje.
Stejně důležitý je i účinek masáže na psychiku. Pomocí vhodného působení na řadů nervových receptorů v kůži i ve svalech lze navodit psychickou relaxaci a zklidnění.
Klasická masáž je sestavena tak, aby komplexně rozvolnila tělo a pomohla klientům k vytvoření správných pohybových návyků. Tím nejen uleví od akutní bolesti, ale zároveň při pravidelných návštěvách zlepšuje fyzický stav celkově.
Pokud je masáž vykonávána pomalu, tělo uvolňuje, pokud je prováděna rychle, tělo tonizuje.
MANUÁLNÍ MASÁŽ OBLIČEJE
Manuální masáž obličeje je soubor masážních technik zaměřujících se na pokožku a svaly obličeje a krku. Uplatní se zde všechny účinky klasické masáže.
Správná masáž rozšiřuje krevní vlásečnice, povzbuzuje krevní oběh a čistí póry. Pokožka obličeje je pak lépe zásobována živinami, snáze dýchá a odplavuje toxiny. To má pozitivní vliv na její vzhled a pružnost. Omezuje se také vznik vrásek a v určité míře dochází ke zmenšení, nebo vyhlazení drobných mimických vrásek. Výraznější účinky se dostavují při pravidelné péči.
Masáž také jemně odstraňuje napětí a únavu obličejových svalů a navozuje příjemné pocity, čímž výrazně přispívá k odbourání psychického stresu.
Samotná masáž probíhá tak, že nejdříve očistíme pokožku pleťovou vodou, poté naneseme olej pomocí krátké relaxační masáže a pak se pustíme do masáže zaměřené na uvolnění svalů obličeje, krku a dekoltu. Masáž je zaměřená na regeneraci a vyhlazení pokožky.
DORNOVA METODA A BREUSSOVA MASÁŽ
Při této technice využíváme šetrně provedené manipulace či mobilizace páteřních obratlů a dalších kolemkloubních struktur.
Breussovou masáží pak šetrně ovlivňujeme svaly podél páteře a vracíme jim tak jejich původní pružnost a napětí. K celkovým účinkům masáže pomáhá i třezalkový olej, který je známý svými regeneračními účinky na svaly a pojivové tkáně.
BAŇKOVÁNÍ
Principem baňkování je přiložení speciální baňky ke kůži a následné vytvoření podtlaku. Ostatní typy masáže působí na svaly a pokožku vždy pomocí tlaku. Baňkování tak umožňuje působit na masírovaná místa unikátním způsobem a v kombinaci s klasickou masáží dosáhnout nejlepšího účinku. Baňkování odstraňuje blokády a ztuhlé svaly, detoxikuje organizmus, příznivě působí na lymfatický systém, řeší lokální bolesti svalů vytvořením podtlaku, čímž prokrví a okysličí dané oblasti. Doba působení baňky je maximálně 15 minut.
Využití techniky baňkování je podmíněno zdravotním stavem. Jsou nevhodné pro lidi s onemocněním krve – špatnou srážlivostí, hemofilií, trombózami. S onemocněním kůže, s otoky nebo onkologickými onemocněními. Využití této techniky je vyloučeno také u příliš vyčerpaných lidí a u starších lidí.
Používám tradiční skleněné baňky, které se před přiložením lehce nahřejí a také silikonové baňky, u kterých podtlak vzniká jejich stisknutím před přiložením na místo.
HAVAJSKÁ MASÁŽ LOMI LOMI
Tato metoda vychází z tradičních havajských technik. Její podstatou jsou pomalé, plynulé pohyby, které masér vykonává nejen dlaněmi a prsty, ale především celým předloktím obou paží. Tlak je díky tomu rozprostřený na větší plochu a je proto velice příjemný a uklidňující. Tato masáž tak má výrazné relaxační účinky a pomáhá uvolnit svaly, které by byly pro klasickou masáž příliš ztuhlé a bolestivé. Tato masáž zahrnuje oblast zad, šíje, zadní části nohou a hýždí.
Mezi hlavní účinky masáže LOMI LOMI patří stimulace krevního oběhu a lymfatického systému, hluboká relaxace a harmonizace, odstranění svalové bolesti, únavy a napětí a v neposlední řadě pomáhá detoxikaci organismu.
SPORTOVNÍ A REKONDIČNÍ MASÁŽ
Tato forma klasické masáže je zaměřená na efektivní péči o nejvíce namáhané svalové skupiny. Rekondiční masáž se obvykle zařazuje po sportovním výkonu, nebo jako součást rehabilitace po úrazu. Jejím cílem je odstranit svalovou únavu a napětí a celkově zregenerovat svaly. Sportovní masáž se naopak zařazuje před sportovním výkonem, slouží k zahřátí svalů a zlepšení jejich prokrvení a zásobení kyslíkem. Obě metody jsou intenzivnější než klasická masáž a vhodné zejména pro klienty s aktivním životním stylem.
Relaxační masáž
Relaxační masáž je skvělý způsob, jak si odpočinout a uvolnit napětí v těle. Během masáže se používají jemné a plynulé pohyby, které pomáhají uvolnit svalové napětí a zlepšit průtok krve. Cílem relaxační masáže je nejen zmírnit fyzické napětí, ale také uklidnit mysl a podpořit celkový pocit pohody. Relaxační masáž je ideální pro ty, kteří potřebují zpomalit tempo, zbavit se stresu a relaxovat v příjemné a klidné atmosféře.
Těhotenská masáž
Období těhotenství může být pro budoucí maminky fyzicky i psychicky náročné. Těhotenská masáž je navržena tak, aby vyšla vstříc jejich specifickým potřebám a zároveň poskytla těhotné ženě uklidňující a relaxační zážitek.
Během těhotenské masáže používám jemné doteky, abych uvolnila napětí v kritických oblastech jako jsou šíje, záda, ramena a boky. Při masáži se také často používají polštáře a speciální polohy, aby se zajistilo pohodlí a bezpečnost pro těhotnou ženu a její rostoucí bříško.
Těhotenská masáž nejenže pomáhá ulevit od fyzických obtíží spojených s těhotenstvím, ale také pomáhá uklidnit mysl a snížit stres. Masáž může být pro těhotné ženy skvělým způsobem, jak si dopřát trochu času na relaxaci a péči o sebe, tolik potřebnou v tomto radostném, ale náročném období.
Pozn.: Masáž lze provádět od třetího měsíce těhotenství.
Hot Stones – masáž lávovými kameny
Zejména v chladných podzimních a zimních měsících je příjemné si dopřát masáž nahřátými lávovými kameny. Tyto kameny se nahřívají ve vodní lázni na 40 až 50 °C. Konkrétní teplota se vždy individuálně přizpůsobí citlivosti každého klienta. Poté se tyto kameny přikládají na tělo a používají se ve speciálních masážních hmatech. Teplo, které uvolňují, zpříjemňuje prožitek z masáže a působí antistresově. Vedle toho má ale i terapeutické účinky: prohřívá svaly, které pak lépe reagují na masáž, snáze se prokrvují a lépe funguje i cirkulace lymfatického oběhu, což podporuje fungování imunitního systému.